Založ si blog

Maličkosti, ktoré zmenia svet

Nie, nejde len tak preskočiť medzi jednotlivými kapitolami života.
Nemôžeme byť hneď vyrovnaní, šťastní a spokojní. Nepríde to hneď, keď lúskneme prstami. Je to proces. Je to ako keď staviame domček z kariet. Občas nám celý spadne a musíme začať úplne odznova. A možno spadne hneď niekoľkokrát. Ale postupne sa naučíme stavať lepšie. Vytvoríme nášmu domčeku pevnejšie základy. A možno vyskúšame iný materiál. Je to jednoducho proces. Je to cesta a nejde ju uponáhľať alebo chodiť skratkami. Môžeme sa len snažiť. Pracovať každý deň. Zlepšovať sa. A postupne vybudovať svoj život. Vybudovať seba.
Mám nekonečné číslo dôvodov, prečo byť šťastná. Milujem ten pokoj. Pokoj, ktorý prichádza len po veľmi silnej búrke.
Ale plakala som. Plakala som, pretože som mala pocit, že ľudia nevidia. Že nechápu, čo je dôležité. Že sa ponáhľajú za niečím, čo im pravé šťastie nikdy neprinesie.
Takmer som zúrila som, pretože ľudia sú zlí, škodia, ničia a trápia druhých. A často aj sami seba.
Veľmi som chcela kričať a cítila som pritom zúfalstvo, mala som pocit, že to vlastne nemá zmysel. Že život mojimi očami nikto nikdy neuvidí.
Začala som pochybovať, či tento svet vidím správne. Či mám ísť za tým, čomu verím alebo sa pridať k davu.
Potom som však našla odpoveď. Môžem len žiť podľa hodnôt, ktoré sú pre mňa správne. Žiť v pravde. Šepkať svetu, čomu verím. Nekričať, len šepkať. A veriť. Veriť, že môj tichý hlások niekto započuje.
Možno si myslíš, že svet už nezmeníš. Že svet už zostane to miesto, kde sú ľudia zlí, neprajní, nepriateľskí, negatívni a neustále bojujú. Ale jedno zmeniť môžeš. Môžeš zmeniť seba. Alebo naopak nezmeniť seba. Aký budeš človek je tvoja voľba každý deň. Aký budeš k svetu. Vo svete. Či sa budeš so svetom biť alebo sa v ňom len hrať. Alebo len spať a nič nerobiť. A možno to nebude taká zmena v akú dúfaš, a ani taká akú svet naozaj potrebuje, ale zmeniť seba znamená viac než nezmeniť nič. Jedno zrnko piesku síce netvorí pláž, ale je to viac ako nič. A možno jedno nepatrné zrnko spôsobí lavínu zmien.
Je šialené, ako malé, zdanlivo bezvýznamné veci, začnú niečo veľké. Ako ti zatrasú so životom. Ako ti ho úplne zmenia. Od základov. Malé rozhodnutie, ako je je jedna veta, jedna voľba. Bez nich by sme sa tam nedostali. Bez nich by to nešlo. A nikdy predom nevieme, ktoré z tých rozhodnutí to bude. Ktoré bude to dôležité. To, čo nám zmení svet. Maličkosti, čo všetko zmenia

Ak máš občas pocit, že nepatríš do tohto sveta

09.08.2019

Občas vstávam s pocitom, že celý svet sa postavil proti mne. Občas mi celý svet pripadá, ako psychiatrické oddelenie, kde sa liečia tie najvážnejšie prípady. Občas, keď otvorím oči sa viac »

Bojovať za mier

08.08.2019

Bojovať za mier? Tak na mňa tú zbraň namier a vystrel ak si presvedčený o tom, že pokoj v duši moja smrť prinesie ti potom. Bojovať za mier? Tí mocní vedú s nami veľa nebezpečných hier. viac »

Bol si iný

04.10.2016

Trpezlivosť pomaly uniká, začni si vážiť ľudí, čo máš. Mám taký pocit, že naša láska už zaniká, s mojimi citmi iba sa hráš. Tento svet ťa ničí, povrchný si až to bolí. Nepočuješ? viac »

Pellegrini, Kalavská Juraj Frajt, Banská Bystrica zdravotníctvo SÚSCCH prístavba

Špičkovému ústavu pošle štát dva milióny

23.10.2019 08:00

Moderné ambulantné a diagnostické centrum rastie v areáli štátneho Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici.

Mexiko / polícia / drogy P

Pri policajnej razii v Mexiku zhabali 2,5 tony marihuany

23.10.2019 07:52

Raziu v neslávne známej štvrti Morelos v meste Mexiko vykonalo vyše 600 mestských policajtov a 147 príslušníkov námornej pechoty.

Česko, jadrová elektráreň Temelín

Rakúšania sa sťažujú na Čechov v Bruseli pre jadrové elektrárne

23.10.2019 07:21

Rakúska spolková krajina Horné Rakúsko sa obrátila na Európsku komisiu s požiadavkou, aby preskúmala plány Česka na rozširovanie jadrových elektrární.

Trump / Impeachment / Ukrajina / Taylor /

Trump mal podmieniť pomoc Ukrajine vyšetrovaním Bidena

23.10.2019 07:20

Vyhlásil to úradujúci veľvyslanec USA na Ukrajine William Taylor na pôde amerického Kongresu.

Saričitella

"Hoďte ma vlkom a ja sa vrátim ako vodca svorky"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4682x
Priemerná čítanosť článkov: 936x

Autor blogu

Kategórie